Počítačové studovny

Univerzitní počítačové studovny (UPS) a Celouniverzitní počítačová studovna (CPS) jsou prostory pro samostatnou práci a studium. Jsou dostupné všem studentům i zaměstnancům MU.

Studovny jsou vybaveny počítači se standardní sadou aplikací. V některých studovnách jsou pak navíc další aplikace vyžadované fakultou, na které je příslušná studovna umístěna. Nastavení počítačů a data jsou ukládána na serveru a máte je proto k dispozici na všech počítačích ve všech studovnách.

Některé studovny nabízejí možnost tisku, kopírování a skenování dokumentů. CPS a knihovna v UKB poskytují uživatelům také možnost vazby dokumentů do kroužkové vazby a prodej vybraného sortimentu kancelářských potřeb.

V některých studovnách jsou také pracovní místa pro práci s vlastním zařízením – notebookem nebo tabletem. K připojení k internetu je možné využít Wi-Fi.

CPS – studovna s nepřetržitým provozem v centru Brna

CPS, jako jediná z univerzitních počítačových studoven, nabízí (až na několik výjimek) nepřetržitý provoz. Nachází se v přízemí budovy na Komenského náměstí 2. Celková kapacita je 145 pracovních míst, včetně 16 pracovních míst pro návštěvníky s notebooky. Přehled služeb nabízených na CPS najdete na wiki ÚVT.

Služba je určena:
Zaměstnancům MU | Studentům MU

 


Přihlášení k počítačům

Pro přihlášení k počítačům je vyžadováno UČO a sekundární heslo. Podrobnější postup najdete na wiki ÚVT.


Další informace

Využívání studovny se řídí Provozním řádem. Uživatelé jsou dále povinni dodržovat směrnici o správě a využívání počítačové sítě Masarykovy univerzity.

 

Technická a další dokumentace  služby je dostupná na wiki http://wiki.ics.muni.cz/doku.php?id=pocitacove_studovny.